rss search

bırak, nefes alayım.

line

Kendimizi özgür zannediyoruz oysaki sadece ipimizi biraz uzun bırakmışlar. Sınırlara gelince fark ediliyor bu. Dışarı çıkmak isterken kendini cama vurup duran yarı delirmiş karasinekler gibiyken. Sadece geceleri, yapayalnız ve yalınayakken anlaşılabilecek şeyler var. (madde 41)

***

(1)

tesadüfen ilkokul arkadaşınla karşılabilirsin istiklal caddesinde, ya da tesadüfen kaçırdığın otobüs kaza yapabilir, ya da eski sevgilinle karşılabilirsin yenisiyle beraberken, ya da okuldan kaçtığın gün babanın okula gelesi tutar tesadüfen, ve ya tesadüfen aynı şeyleri giyebilirsin en gıcık olduğun insanla.

ama tesadüfen 10’larca tesadüfü 1 insanla yaşayamazsın.

hayır, kaderci bi insan değilim ben.

sadece içimden geleni yazıyorum.

***

(2)

müziğin olmadığı bi dünya hayal edemiyorum, ya da teknolojinin(!), ya da ne bileyim dinin(!)

ama aşk’ın olmadığı bi dünyada yaşıyorum.

***

mutsuz olalım,

hep mutlu oluncak diye bi’ kural yok ki,

biz de mutsuz olalım!

9 comments

line
 1. Nil

  “mutsuz olalım,
  hep mutlu oluncak diye bi’ kural yok ki,
  biz de mutsuz olalım!”

  işte bu çok iyi..

  line
 2. BnYmN

  “behzat ç.”,
  ondan alıntıdır ve hiç unutulmayacak, 134141242. kez izlediğinde bile pür dikkat dinlenecek bi sahnedir, aşağıdaki linkte mevcuttur :)

  http://www.bnymn.net/video/bir-suru-dogru-soyledik-ama-hic-burnumuz-kisalmadi-ki-kizim

  line
 3. Nil

  Evet,izlemiştim zaten,muazzam :)

  line
 4. Nagy

  Aileden kastım e7ekirdek aile idi, evet.c7ocukluğumdan bu yana bir tfcrlfc o mutlu aile tablosu’nun ie7erisinde yer amlaadık biz. İkiye ayrıldık birkae7 yıl f6nce, şimdiyse fce7 olmak fczere pare7aların sayısı. Ama hie7 bir zaman demedim keşke başka bir ailede doğsaydım diye, diyemem de. İyisiyle kf6tfcsfcyle bugfcnkfc Eren olabildiğim ie7in her birine ayrı ayrı bore7luyum e7fcnkfc, ailenin en kfce7fck fcyesi olarak.Şu sıralar okuldaki durumum, e7ok gee7 yatmam ve asosyalliğim dışında bir şeyden şikayet etmiyorlar; gee7mişte de anlamsız yasak/kısıtlama anlamında pek bir şey ile karşılaşmadım e7ok şfckfcr. Zaten koşullar ne olursa olsun ilk f6nce benim iyiliğimi istediklerini biliyorum, yanlış bir şey yapıyor olsalar bile. Senin durumun elbette daha farklıdır; aile yapısı bir yana, bir bayan olduğun ie7in. Anne/baba olmadan anlayamazsınız evladım. dermiş babamın bfcyfckannesi zamanında, anlamazmış babam. Şimdi o diyor bana aynı şeyi, anlayamasam da biliyorum doğruyu sf6ylediğini.Soruna gelince; yazıp da yayımlamadığım bir sfcrfc yazı oluyor. Aklıma estike7e, daha doğrusu cesaret bulduke7a yayımla dfcğmesine basıp kae7ıyorum. (:

  line
 5. Ali

  joli tout e7a! je vous ai vu et lu avec beaucoup d’e9motion… Bravo pour ce beau te9moignage et j’espe8re que tout ira pour le mieux le plus vite pssoible. bisous

  line
 6. Sahidin

  la lumie8re, le reflet orange9 sur le mur, c’est joli!!!!je vois bien ce que tu veux dire….bonsoir, l’autre je, cotntnee de pouvoir te rendre visite apre8s une longue absence force9ebises et e0 bientf4t

  line
 7. Sufi

  La lumie8re a envahi un coin de la pie8ce, le0 of9 la poe9sie semlbe trouver ses origines et son inspiration. Heureux hasard qui ne peut mener en effet qu’e0 un chant de bonheur.

  line
 8. Ronny

  I got into this article which sprsriues me since this isn’t one of my interests. You did such a good job of presenting your facts that I couldn’t stop reading.

  line

Leave a Reply